banner-behzisti
سه‌شنبه 30 بهمن 1397   08:31:58
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
Email sender:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
captcha :
 
اخبار شهرستانی
1396/12/13 يكشنبهمدیرکل بهزیستی آذربایجان‌‌شرقی

توزیع 25 هزار بسته حمایتی شب عید بین مددجویان استان/ فعالیت 180 موسسه خیریه زیر نظر بهزیستی در آذربایجان شرقی

مدیر کل بهزیستی آذربایجان شرقی با اشاره به فعالیت 22 مرکز نگهداری کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست در آذربایجان شرقی اضافه کرد: علاوه بر آن 36 کمپ اقامتی معتادین، 36 مرکز نگهداری معلولین، سالمندان و بیماران روانی مزمن در سطح شهرستان های این استان وجود دارد که بصورت شبانه روزی در ایام تعطیلات نوروز خدمات ارائه می‌دهند.

مدیر کل بهزیستی آذربایجان شرقی با اشاره به فعالیت 22 مرکز نگهداری کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست در آذربایجان شرقی اضافه کرد: علاوه بر آن 36 کمپ اقامتی معتادین، 36 مرکز نگهداری معلولین، سالمندان و بیماران روانی مزمن در سطح شهرستان های این استان وجود دارد که بصورت شبانه روزی در ایام تعطیلات نوروز خدمات ارائه می‌دهند.
به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان، محسن ارشدزاده ضمن ابراز خرسندی از افزایش ۳.۴ برابری مستمری مددجویان کشور از فروردین ماه سال 96، افزود: این افزایش تاثیر مستقیمی بر سفره خالی نیازمندان داشته و تا حدود زیادی سبب بهبود وضعیت معیشتی مددجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی گشته است.
راه اندازی 11 اورژانس اجتماعی در سال جاری
وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به گسترش اورژانس اجتماعی در شهرهای بالای 50 هزار نفر در سال جاری گفت: با توجه به اینکه 11 شهرستان استان بیش از 50 هزار نفر جمعیت دارند، بر اساس برنامه ریزی‌های صورت گرفته، در تمامی این شهرستانها مرکز اورژانس اجتماعی راه اندازی شد.
مدیرکل بهزیستی استان تصریح کرد: پس از تجهیز این مراکز اقدام به جذب نیروی کارشناسی و متخصص از طریق برگزاری آزمون تخصصی کردیم که این افراد از ابتدای این ماه فعالیت خود را آغاز نموده اند.

فعالیت اورژانس اجتماعی در ۱۶ شهرستان آذربایجان شرقی
وی در ادامه با اشاره به فعالیت اورژانس اجتماعی در 16 شهرستان استان آذربایجان شرقی، در تشریح حوزه وظایف این مراکز گفت: مداخله بهنگام، استاندارد و با کیفیت در بحران های فردی، خانوادگی، اجتماعی و مشاوره های علمی و تخصصی برای کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی نظیر طلاق و مداخلات برای کاهش خودکشی عمده ترین وظایف آنهاست.

ارشدزاده در بخش دیگری از این گفت و گو به تشریح اهم فعالیت های سازمان بهزیستی استان در آستانه سال نو پرداخت و از توزیع سبد کالا تا شب عید در بین مددجویان خبر داد و افزود: طبق روال سال‌های گذشته خواهیم کوشید با تأمین حداقل نیازمندی‌های خانوارهای تحت پوشش خود در اقصی نقاط استان، موجبات شادی و خوشحالی خانواده های بی بضاعت را فراهم نماییم.
وی اضافه کرد: در این راستا تمامی شهرستانها را موظف به تأمین مایحتاج شب عید مددجویان تحت پوشش خود کرده ایم، تا آنها نیز همانند سایر خانواده ها شب عید خود را با شادی و کمترین دغدغه سپری کنند.

توزیع 25 هزار بسته حمایتی شب عید بین مددجویان استان
وی ادامه داد: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته، امسال بیش از 25 هزار بسته حمایتی شب عید بین مددجویان استان توزیع می شود که ارزش هر بسته به طور متوسط 400 هزار تومان است.

برگزاری اردوهای فرهنگی، تفریحی و سیاحتی در ایام تعطیلات عید نوروز

مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی همچنین گفت: برگزاری اردوهای فرهنگی، تفریحی و سیاحتی در ایام تعطیلات عید نوروز، یکی دیگر از برنامه های ارائه شده توسط این اداره کل به جامعه هدف بهزیستی بوده و در این راستا تعدادی از دانش آموزان تحت پوشش بهزیستی در قالب کاروان های راهیان نور به مناطق عملیاتی اعزام می شوند.

اعزام مددجویان بهزیستی استان به مناطق عملیاتی جنوب کشور
وی اضافه کرد: امسال نیز طبق روال سالهای اخیر، یک اتوبوس از مجموعه همکاران و مددجویان بهزیستی به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام خواهند شد.

بازدید از مراکز شبانه روزی وابسته به بهزیستی در ایام تعطیلات عید
ارشدزاده در ادامه بازدید از مراکز شبانه روزی وابسته به بهزیستی را یکی دیگر از برنامه های این اداره کل در ایام تعطیلات عید اعلام کرد و افزود: این بازدیدها با هدف عیادت و دلجویی از مددجویان تحت پوشش، نظارت بر این مراکز و احصا مشکلات احتمالی و رفع آنها صورت می پذیرد.

وجود 22 مرکز نگهداری کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست در استان
وی همچنین با اشاره به فعالیت 22 مرکز نگهداری کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست در آذربایجان شرقی اضافه کرد: علاوه بر آن 36 کمپ اقامتی معتادین، 36 مرکز نگهداری معلولین، سالمندان و بیماران روانی مزمن در سطح شهرستان های این استان وجود دارد که بصورت شبانه روزی در ایام تعطیلات نوروز خدمات ارائه می‌دهند.

فعالیت 180 موسسه خیریه زیر نظر بهزیستی در آذربایجان شرقی
مدیرکل بهزیستی استان در خاتمه سخنانش افزود: در حال حاضر 180 موسسه خیریه در جهت اهداف سازمان بهزیستی و کمک به مددجویان در آذربایجان شرقی فعال هستند و ما از ظرفیت های این موسسات برای جمع آوری کمک‌های مردمی و حمایت از جامعه هدف بهزیستی استفاده می کنیم.
 

منبع خبر: روابط عمومی بهز یستی آذربایجان شرقی
.
نسخه قابل چاپ
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 30537
تعداد بازديد کنندگان سايت: 16955815 تعداد بازديد زيرپورتال: 35684 اين زيرپورتال امروز: 87 سایت در امروز: 10010 اين صفحه امروز: 56